A A A K K K
людям з порушенням зору
Відділ освіти Холмківської сільської ради
Ужгородського району Закарпатської області

Чудовий день для ВЗАЄМОДІЇ

Дата: 18.06.2024 15:53
Кількість переглядів: 26

За понад два роки повномасштабного вторгнення освітні заклади нашого краю стали справжніми пунктами незламності, які допомагають українцям/кам і країні в цілому. Попри складні умови, освітяни Холмківської громади продовжують навчати дітей. А ще — знаходять можливості для розвитку, взаємопідтримки та обміну досвідом. У цьому їм допомагає команда EdCamp Україна, що є спільнотою українських освітян, яка створена й діє за принципами всесвітнього руху EdCamp. 
У тісній взаємодії всіх закладів освіти Холмківської громади та за партнерської підтримки Закарпатського інституту післядипломної педагогічної освіти, 14 червня 2024 року на базі Шишлівського ліцею було проведено магістральну (не)конференцію міні EdCamp Kholmok Community під назвою "Освіта в умовах війни: зберігаємо та розвиваємо", яка зібрала понад 160 учасників з різних куточків України. До події долучилися і високоповажні гості із Міністерства освіти, досліджень, розвитку та молоді Словацької РеспублікиМартін КРІЖ, генеральний директор секції дошкільної та базової освіти та Каміл СЛАДЕК, штатний радник відділу курикулуму та інноваційної освіти. 
Програма освітянської (не) конференції була надзвичайно насиченою і включала 14 експертних та 5 вчительських сесій, особливу сесію від десанту EdCamp та панельну дискусію.
На панельній дискусії, яку модерував Ярослав СИВОХОП, доцент, директор Закарпатського інституту післядипломної педагогічної освіти,  обговорювали питання створення умов для  функціонування української мови як на території громади, так і за її межами. До  діалогу приєднався у онлайн - форматі Тарас КРЕМІНЬ, кандидат філологічних наук, доцент, Уповноважений із захисту державної мови, котрий, аналізуючи питання функціонування української мови, звернув увагу на її вивчення в громадах, де проживають національні меншини. Відмітив, що представники нацменшин прагнуть вивчати і знати державну мову, оскільки вона забезпечує рівність можливостей та соціалізацію в українському суспільстві. 
Тематика експертних та учительських паралелей охоплювала практично всі складові освітньої галузі, в тому числі  і її реформування. Гості (не) конференції дізналися про зміни в шкільній освіті Словацької республіки, впливу освітніх реформ на громадськість. Ключовою темою переважної більшості зустрічей була безпека: фізична, психологічна, інформаційна, резильєнтність , запобігання вигоранню. Велику увагу було приділено темам інклюзії, наставництва і професійної підтримки педагогів , ролі активної молоді і самоврядування в громадах. На учительській паралелі учасники торкалися питань розвитку критичного  мислення та експериментальної діяльності в освітньому процесі,  методики захисту дітей від жахів війни( собака- обіймака), можливостей штучного інтелекту в роботі сучасного вчителя.
Особлива сесія, яку провели Іванна та Роман ПЕРУНОВИ, стосувалась питання емоційної стійкості в умовах сьогодення та апробації програми СЕЕН в Україні, яку здійснює громадська організація «ЕдКемп Україна».
В перервах між сесіями гості EdCamp Kholmok Community мали змогу взяти участь у творчих майстеркласах та виготовити для себе пряник або ліногравюру з символікою події, поспілкуватися з однодумцями та однодумицями за філіжанкою кави у зручних зонах для релаксу, сфотографуватися на пам’ять у дизайнерській фотозоні та насолодитися обідом –  в едкемперів був унікальний шанс спробувати справжній угорський боґрач.
Протягом дня тривала благодійна акція на підтримку ЗСУ – було зібрано та передано на закупівлю деталей для виготовлення дронів понад 10 тисяч гривень. 
Завдання, яке ставили перед собою організатори EdCamp Kholmok Community  — розбудити освітянство, донести ідею, що зміни залежать від кожного й кожної – знайшло відгук серед кола присутніх. Віримо, що ефект "Довгого хвоста», який є  відтермінованим результатом нашої діяльності, коли нові ідеї, проєкти, партнерства народжуються в учасників і учасниць EdCamp-події вже після її завершення, буде мати життя . І учасники заходу у подальшому розвиватимуть знайомства, що зародилися на події, співпрацюватимуть у різних проєктах, ділитимуться інструментами та ресурсами та зможуть впровадити безпосередньо в класах те, що здобули на EdCamp Kholmok Community!


« повернутися

Вхід для адміністратора